• Působíme na trhu již od roku 1997více

 • Vinylové podlahy jsou dnes nejvyhledávanější podlahová krytinavíce

 • Provádíme renovace podlah historických objektů

 • Komplexní dodávka, montáž obkladů a dlažebvíce

 • Poskytujeme komplexní servis rekonstrukcí

Dodání materiálu

Jak vybrat dlažbu podle prostředí kam je určena:

Kolik dlaždic objednat?

Abychom mohli odpovědět na tuto otázku musíme znát:

 • celkové rozložení plochy kterou budeme obkládat
 • určit technologii a kladečský plán (vizualizace) - průběžné spáry,(spárořez) kladení diagonálně, na střih nebo vazbu...

Myslete na to že:

 • také dodávka materiálu v první jakosti může obsahovat některé vadné kusy (normy povolují 5% vadných dlaždic v dodávce v první jakosti)
 • některé dlaždice budete řezat či vrtat a proto musíme počítat s určitým odpadem. Množství odpadu závisí na vlastnostech obkládaného prostoru, zejména pokud jsou zde nerovnosti a na technologii pokládky např. diagonálně položené dlaždice (na koso) mají větší odpad než dlažba kladená na střih nebo na vazbu)
 • je dobré, po ukončení pokládky, ponechat si nějaké množství materiálu do rezervy (v případě pozdější opravy nebo abychom měli vzorek v případě reklamace)

Doporučujeme objednat o 13-15% větší množství materiálu než je plocha kterou budeme obkládat.Při obkládání malých místností cca do 5 m2 jako jsou např.WC v bytové výstavbě,doporučujeme objednat až o 20% materiálu navíc Přesné množství si před objednáním náležitě rozmyslete, v případě, že budete nuceni následně materiál doobjednávat, není zaručeno, že vám bude dodán naprosto identický materiál.

Při objednávámí je třeba dát pozor na ŠARŽE A KALIBR, tyto jsou uvedeny na každém balení.

 • Šarže je barevný odstín, který charakterizuje jednotlivě vyrobené dlaždice. V keramické průmyslové výrobě, z důvodů úzce spjatých s možnostmi které dovolují ty nejmodernější technologie výroby, je prakticky nemožné vyrobit dlaždice, které by měly všechny stejný barevný odstín. Objevují se zde malé barevné odchylky, které jsou evidentní pouze pokud položíme jednu dlaždici vedle druhé. Z tohoto důvodu je ihned po ukončení výrobního procesu, ještě před zabalením do krabic, dlaždice podrobena visuální kontrole, která kromě toho, že označí vadné kusy, označí také dlaždice podle různých barevných odstínů, čili podle tónů. V mnoha případech je tón označen písmeny,čísly a ta jsou uvedena na každé krabici.
 • Kalibr (výrobní rozměr) Ze stejných důvodů, které byly uvedeny výše a zejména u materiálů s velmi kompaktním střepem, dlaždice, které právě dokončily výrobní proces, mohou mít odlišné rozměry. Také v tomto případě se proto ve fázi třídění dlaždice shromažďují podle stejného rozměru, podle tolerancí, které požadují normy. Výrobní rozměr je také uveden na balení vedle nominálního rozměru, který odlišuje výrobky následovně:
  20x20 cm ( 198x198 mm) nebo 20x20 cm – Kalibr 01

Jednotnost dodávky musí být kontrolována, tzn. dlaždice stejného druhu ale odlišného tónu či kalibru jsou považovány za odlišný výrobek, tedy nevhodné k obložení jedné jediné plochy. Pokud se jedná o tak rozměrnou stavbu u které není možné dodání veškerého materiálu v jednom tónu a kalibru, je nutné těmito vlastnostmi od sebe odlišné dlaždice od sebe oddělit do různých pater budovy nebo alespoň do různých místností.

Od vybraného materiálu k obložené podlaze či obložené zdi

Mezi dlaždicí a již obloženou zdí či podlahou je stejná vzdálenost, jako mezi látkou a hotovými šaty. Pro výrobu dobrého obleku musíme použít kvalitní látku, to ale nestačí, musíme do práce zapojit také šikovného návrháře a v neposlední řadě také zručnou švadlenu. Stejně tak, abychom získali kvalitní podlahu a obklad, musíme zakoupit dobré dlaždice. Toto však nestačí, k dílu potřebujeme také šikovného projektanta a zručného obkladače.

Kdy můžeme říci že obložená plocha je kvalitní?

To můžeme říci když je:

 • pravidelná a harmonická - tzn. když je rovná, bez hrbů, výstupků, s pravidelnými a rovnými spárami
 • celistvá - bez odchýlených dekoračních prvků, listel nebo schodnic
 • odolná - po dlouhou dobu bude odolávat své technické a estetické funkci, bez toho aby se časem svým používáním opotřebovala
 • bezpečná - nezpůsobí zranění osob (např. sklouznutím)
Go to top