• Působíme na trhu již od roku 1997více

 • Vinylové podlahy jsou dnes nejvyhledávanější podlahová krytinavíce

 • Provádíme renovace podlah historických objektů

 • Komplexní dodávka, montáž obkladů a dlažebvíce

 • Poskytujeme komplexní servis rekonstrukcí

Dřevěné plovoucí podlahy

Toužíte mít ve svém domově nejen přirozenou přírodní krásu, ale i pohodlí? Nechcete se obávat negativních vlastností dřeva, například rozpínání a smršťování? Vsaďte na dřevěnou plovoucí podlahu! Vylepší vzhled každého pokoje a poskytuje nadčasovou krásu, která vzrůstá na ceně v během let a je konstruována tak, aby byl minimalizován přirozený pohyb dřeva a tím se neobjevovali žádné mezery a trhliny.

Ke zrodu vícevrstvých dřevěných plovoucích podlah vedlo několik důvodů. Hledal se způsob, jak dřevo ušetřit a tím být i ekologický vůči přírodě. Dřevěné plovoucí podlahy jsou moderní alternativou klasickým dřevěným masivním parketám, které vyšly vstříc náročnějším módním trendům dnešní doby. Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyráběny z různých druhů dřevin v mnoha variantách povrchových úprav.

Technologie dřevěných plovoucích podlah

Masivní dřevo tvoří nášlapnou vrstvu plovoucí podlahy silnou 2 - 4 mm, střed lamely se vyrábí ze smrkové laťovky nebo tvrdého dřeva uloženého napříč, která brání sesychání horní dřevěné vrstvy a tvorbě spár. Jako protitah zespodu slouží smrková dýha. Lamely plovoucí podlahy jsou vybaveny perem a drážkou, u některých materiálů s CLICK spojem a pokládají se jako plovoucí podlahy. Z výroby vycházejí lamely opatřeny povrchovou úpravou, několik vrstev laku je vytvrzeno UV. Dřevěné plovoucí podlahy jsou vyrobeny ze dvou, nebo tří vrstev masivního dřeva, z nichž pouze vrchní vrstva je z tvrdého dřeva tvořícího dekor podlahy. Dřevěné plovoucí podlahy se varábí v dekorech z nepřeberného množství dřevin včetně netradičních jako např.: jabloň, švestka, americká nebo evropská třešeň, bambus apod. Obvyklá tloušťka dřevěné plovoucí podlahy je 14 mm, šířka 182 mm a délka 2200 mm. Po položení se může podlaha ihned používat, kdežto podlahy z masivního dřeva vyžadují ještě na místě broušení a lakování.

Výhody dřevěných plovoucích podlah

 • snadný úklid (vysávání, vytření, zametení)
 • plovoucí podlaha vylepší interiér
 • vyřeší problém roztočů a možných alergií
 • dřevěná plovoucí podlaha má rychlou pokládku
 • snadná možnost renovace plovoucí podlahy
 • zdravotní nezávadnost
 • dřevěné podlahy provázejí člověka po staletí. Jsou přirozenou součástí lidského obydlí a poskytují příjemný pocit tepla a návratu k přírodě.

Nevýhody dřevěných plovoucích podlah

Dřevo reaguje na vlhko citlivěji než laminát. Všeobecně platí, že dřevěné plovoucí podlahy je lépe volit do méně namáhaných místností, protože dřevo není tolik odolné ve srovnání s laminátovými podlahami. Dřevěné plovoucí podlahy můžeme položit do každé místnosti svého bytu nebo domu, kromě vlhkých místností (koupelny, prádelny). Dále se nedoporučuje pokládka na podlahové topení. Je méně odolná ve srovnání s vysokotlakým laminátem. Pro náročnější zákazníky může být i nevýhoda v menším výběru dekorů než u laminátu.

 

Go to top