• Působíme na trhu již od roku 1997více

  • Vinylové podlahy jsou dnes nejvyhledávanější podlahová krytinavíce

  • Provádíme renovace podlah historických objektů

  • Komplexní dodávka, montáž obkladů a dlažebvíce

  • Poskytujeme komplexní servis rekonstrukcí

Epoxidové podlahy

Epoxidové podlahy nám otevírají nové možnosti nejen v bydlení, ale i v průmyslu.

Základní charakteristika

Stěrkové a lité podlahy na bázi epoxidových, polyuretanových (PU) a metylmetakrylátových pryskyřic jsou aplikovatelné ve všech prostorách a pro různá zatížení. Velkou výhodou je malá tloušťka s výbornými mechanickými vlastnostmi a chemickými odolnostmi.

Při aplikaci a vytvrzování stěrkových podlah na bázi epoxidových pryskyřic a PU pryskyřic je nutná minimální teplota podkladu 12 stupňů C a ovzduší 15 stupňů C. Vlhkost prostředí nesmí být vyšší než 75%. Stěrkové a lité podlahy řeší jak chemické, tak mechanické a estetické nároky pro většinu výrobních provozů, skladů a komerčních staveb. Epoxidové podlahy je možno s úspěchem realizovat na téměř všechny druhy podkladů, např. na nové betonové podklady a to již po cca 4 dnech od položení betonu, dále pak je můžeme aplikovat na zaolejované povrchy, stávající dlažbu, starý poškozený beton, parkety, saduritové podlahy atd.. Je ale nutné provést řádnou prohlídku a měření vlastností stávajícího podkladu. Při použití pryskyřic na bázi metylmetakrylátů lze řádově v hodinách zhotovit podlahy na ploše několika set metrů čtverečních. Dvě hodiny po položení lze podlahu plně zatížit.Tyto systémy je možno používat i při nízkých teplotách a to do 0 st. C.

Použití

Sklady, garáže, dílny, obchody, nemocnice, laboratoře, kanceláře, výrobní haly ve strojírenství, chemickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Lze je také aplikovat jako finální povrch pro záchytné jímky, vany apod.

Základní druhy stěrkových a litých epoxidových podlah

Tenkovrstvé stěrky hladké nebo zrnité - tl. cca 1,5 mm. Stěrkové podlahy hladké nebo zrnité - tl. od 1,5 mm. Samonivelační stěrky hladké s chipsy nebo bez chipsů. Stěrkové podlahy s barevnými křemičitými písky - hladké nebo zrnité Stěrkové podlahy chemicky velmi odolné - hladké nebo zrnité. Stěrkové podlahy antistatické, elektricky vodivé - hlakdé nebo zrnité. PU stěrky s perfektně hladkým povrchem.

Nátěry podlah

Toto řešení finální povrchové úpravy podlahy doporučujeme jen při velmi malém mechanicém a chemickém namáhání. Životnost takto ošetřených povrchu je omezená, jelikož tloušťka trojnásobného nátěru včetně penetrace nepřevyšuje 0,75 mm. Rovněž přilnavost k podkladním vrstvám není tak kvalitní jako u podlah stěrkových a litých.

Požlábky (fabiony)

Plynulý přechod mezi podlahou a stěnou je, hlavně z důvodů hygienických, řešen půlkulatým požlábkem (fabionem) s radiusem dle projektové dokumentace.

Barevnost

U jednobarevných podlah je výběr tvořen barevným vzorníkem RAL, jen u speciálních chemicky odolných podlah se možnost použití zužuje na dvě až čtyři barvy (šedá, zelená, červená, modrá). U podlah, kde je nosná část podlahy plněná barevnými křemičitými písky, jsou barevné možnosti takřka neomezené. K výběru odstínů je vždy předkládán barevný vzorník a také fyzické vzorky.

Dilatace

U stěrkových a litých podlah musí být zachovány objektové dilatace. Další členění ploch řezanými, nebo vkládanými profily (nerez, hliník, mosaz) je řešen projektem.

Go to top