• Působíme na trhu již od roku 1997více

 • Vinylové podlahy jsou dnes nejvyhledávanější podlahová krytinavíce

 • Provádíme renovace podlah historických objektů

 • Komplexní dodávka, montáž obkladů a dlažebvíce

 • Poskytujeme komplexní servis rekonstrukcí

Korkové podlahy

Korková podlahovina s sebou nese mnoho uživatelsky zajímavých charakteristik, jež z ní dělají téměř ideální podlahu. Je to přírodní materiál, který má výborné tepelně izolační vlastnosti, nízkou vodivost, je lehký, pružný, nenasákavý, antistatický a odolný proti plísním a chemikáliím. Díky tomu korek neustále získává na oblibě.

Žádná jiná podlaha nevzbuzuje tak příjemný a hřejivý pocit při kontaktu bosou nohou jako korek. Díky jeho přednostem každoročně přibývá zájemců o tento druh podlahoviny. Své uplatnění má jak v domácnostech, tak v komerčních objektech.

Korek

Přírodní korek se získává z kůry korkového dubu. Korkový dub poskytuje kůru od 25 let svého stáří vždy v devítiletých cyklech více než patnáctkrát za život. Pro výrobu korkových podlah tedy není nutné kácet stromy a díky tomu jsou tyto podlahy šetrné k přírodě. Korek se k nám dováží především z Portugalska, které je největším zpracovatelem této suroviny a do celosvětové produkce přispívá více než z poloviny. Díky klimatickým podmínkám je přitom portugalský korek pokládán za nejhodnotnější.

Vzhled podlahy

I když se může zdát, že korek nedosahuje ani zdaleka takové designové různorodosti jako například dřevo, opak je pravdou. Korkové podlahy můžeme vybírat z mnoha dekorů, odstínů i druhů. Korkové podlahy mají atraktivní strukturu a kresbu, jež se zvyšuje s masivností korku. Vyrábějí se převážně v tloušťkách 3,2 až 8 mm.

Vybíráte-li korkovou podlahu, můžete se rozhodovat mezi několika variantami povrchových úprav. Mezi ně patří lak, olej, vinylová fólie či lak xtreme WRT. Nejběžnější povrchovou úpravou je lakování. Podlahy s vinylovou fólií na povrchu se pyšní zátěží až 42, což odpovídá střední zátěži v průmyslových prostorách (zároveň je však ze všech korkových podlah tento typ nejchladnějším). Nejpřirozenějším vzhledem a nejtepleji působícím povrchem se pak mohou pochlubit podlahy olejované.

Typy korkových podlah

Korkové podlahy se dělí na následující tři podtypy, které se odlišují způsobem pokládky, vzhledem i některými vlastnostmi:

 • Korkové podlahy pro celoplošné lepení. Korkové dlaždice se lepí na podklad celoplošně disperzním kontaktním lepidlem. Je k tomu nezbytný rovný, pevný, hladký a suchý podklad bez nečistot a nerovností. Korkové dlaždice se vyznačují příjemným a nehlučným nášlapem, po nalepení získávají vysokou kompaktnost a kročejový komfort chůze.
 • Korkové plovoucí podlahy. Protože jsou spojované zámkovým spojem, ještě umocňují přednosti korkových podlah díky své jednoduché a rychlé pokládce. Ideální jsou pro pokládku na suché, rovné a pevné podklady (např. beton, anhydrit, dřevovláknité a dřevotřískové desky).
 • Korkové podlahy COLORCORK systém. Tento typ podlah je nabízen v široké škále barevných variací (všechny mají sražené hrany). Dekory mohou asociovat například keramiku, kámen či mramor. Jedná se o podlahy barvené bez ochranné povrchové vrstvy, proto je nutné je po pokládce nalakovat.

Do jakých místností je korek jako stvořený?

Korek tlumí (díky své houbovité struktuře) kmity a vibrace, čímž se stává ideálním do domácích tělocvičen a dětských pokojů, kde bývá často velmi živo. Alergici na prach a astmatici ale tuto podlahovou krytinu ocení téměř v jakékoli místnosti, protože je korek antistatický a odpuzuje prach.

Shrnutí výhod a nevýhod korkové podlahy

Výhody:

 • Dobře izoluje tepelně i akusticky
 • Je teplá, lehká, stlačitelná a pružná
 • Má nízkou tepelnou vodivost
 • Vykazuje značnou mechanickou pevnost a odolnost
 • Odolává plísním a chemikáliím

Nevýhody:

 • Podléhá světelné erozi (působením slunečního záření mění barvu)
 • Může se jevit jako nedostatečně reprezentativní

Go to top