• Působíme na trhu již od roku 1997více

  • Vinylové podlahy jsou dnes nejvyhledávanější podlahová krytinavíce

  • Provádíme renovace podlah historických objektů

  • Komplexní dodávka, montáž obkladů a dlažebvíce

  • Poskytujeme komplexní servis rekonstrukcí

Typy dlaždic

Výběr produktů, ze kterých se mohou vybírat dlaždice pro obkládání podlah a stěn, je velmi široký.

Dlaždice mohou být:

  • Glazované dlaždice mají povrch pokrytý vrstvou barevného skla dodávající důležité estetické charakteristiky (barva, lesk, dekoraci, odstín atd. ) a technické charakteristiky (tvrdost, nepropustnost atd.). Všechny tyto charakteristiky, jak technické tak estetické, jsou závislé na typu glazury a mohou navzájem značně lišit
  • Neglazované keramické dlaždice jsou téměř jednotné po celé své tloušťce, což znamená, že je střep probarvený jako celek a jsou běžně bez výraznějších dekorací povrchu a obrázků, jako tomu může být u glazovaných.
  • Pórovitý nebo kompaktní střep. Střep je samotné tělo dlaždice. Toto tělo může být buď homogenní, skoro jako sklo, nebo se může vyznačovat přítomností pórů, které se různě napojují jeden na druhý. Abychom "viděli" tento vzhled, do ložiska by bylo třeba nahlédnout přes silný mikroskop, ale pro odhalení této pórovitosti se provádí měření množství vody, které tento střep nasaje. Měří se tedy nasákavost. Je evidentní, že čím více je střep pórovitý, tím větší množství vody nasaje.
  • Lisované nebo tažené. Lisovaní a tažení jsou dvě metody tvarování, které se používají k výrobě keramických dlaždic. Lisované dlaždice jsou zhotoveny z prachové hmoty, tato se předehřívá pro odstranění přebytkové vlhkosti, tím se stává kompaktní a ucelená a je dále formována na lisu pod vysokým tlakem. Tažené dlaždice jsou zhotoveny z podobné hmoty, která se ovšem namáčí pro dosažení plastičnosti, tato se pak pod tlakem protahuje otvorem, který určuje finální tvar dlaždice.
  • Červený střep, světlý nebo bílý střep. V závislosti na použitých materiálech, střep dlaždice může být různě barevný (od žluté až po tmavě červenou, s celou sérii odstínů), nebo světlý (někdy bílý). Barva střepu má u glazovaných výrobků jen relativní důležitost. U některých neglazovaných materiálů se docílí různé barevnosti přidáním barevných pigmentů.
  • Různé tvary a rozměry. Nejčastější tvary jsou čtverce a obdélníky, můžou i jiné (např. šestihran, osmihran, maurský, provensálský atd.). Pokud jde rozměry, ty začínají od mozaiky 2 cm x 2 cm až po opravdové desky o ploše 60 cm x 120 cm a někdy i více. Síla střepu se pohybuje v rozpětí od několika málo mm až po 2,5 cm dlaždice. Keramické dlaždice jsou tříděny do různých typů, se specifickým technicko-obchodním pojmenováním. Tyto druhy se navzájem liší a určují se z části podle výše uvedených pravidel a z části podle pravidel technických při fabrikaci.
Go to top